0%

İlkelerimiz

Gizlilik ve Güvenlik İlkelerimiz

Herkesin yararına olacak bir gizlilik sistemi geliştiriyoruz. Bu, herkesin erişebileceği ücretsiz ürün ve hizmetler geliştirmenin getirdiği bir sorumluluktur. Teknoloji ilerlediği ve gizlilik ihtiyaçları değiştiği için bu son derece önemlidir. Bu ilkeler, kullanıcılarımızın verilerinin gizli, güvende ve güvenli kalmasını sağlama konusunda ürünlerimize, süreçlerimize ve çalışanlarımıza yol gösterici olmaktadır.

1. Kullanıcılarımıza saygılı olma. Gizliliklerine saygı gösterme.

Bu fikirlerin birbirinden bağımsız olmadığını düşünüyoruz. Birlikte, ilk günden beri yaptığımız her şeyde etkisini gösteren ve bundan sonra da yapacağımız her şeyde ön planda olmaya devam edecek tek bir temel inancı temsil ediyorlar. Kullanıcılar ürünlerimizi kullandıklarında bize güvenip bilgilerini paylaşıyorlar. Onların güvenini boşa çıkarmamak bizim sorumluluğumuz. Bu nedenle hangi verileri nasıl kullandığımız ve nasıl koruduğumuz konusunda her zaman düşünceli davranırız.

2. Hangi verileri neden topladığımız konusunda açık olma.

Kullanıcıların WEB PRO ürünlerini kullanırken bilinçli kararlar vermelerini isteriz. Bu nedenle hangi verileri topladığımızı, bunları nasıl ve neden kullandığımızı kolayca anlaşılır hale getiririz. Şeffaf olmak bu bilgilerin her zaman erişilebilir, anlaşılabilir ve işlem yapılabilir olması demektir.

3. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini asla kimseye satmama.

Arama ve Haritalar gibi WEB PRO ürünlerini mümkün olduğunca faydalı hale getirmek için veri kullanırız. Daha alakalı reklamlar yayınlamak için de veri kullanırız. Bu reklamlar hizmetlerimizi finanse ederek herkes için ücretsiz olmalarını sağlamaya yardımcı olsa da kullanıcılarımızın kişisel bilgilerinin kesinlikle satılık olmadığını açıkça ifade etmek önemlidir.

4. Kullanıcıların gizliliklerini kolayca kontrol edebilmelerini sağlama.

Gizlilik söz konusu olduğunda tek bir çözümün her duruma uymayacağını biliyoruz. Her WEB PRO Hesabı’nda etkinleştirilebilen/devre dışı bırakılabilen veri kontrolleri mevcuttur. Böylece kullanıcılarımız kendileri için uygun olan gizlilik ayarlarını belirleyebilirler. Teknoloji geliştikçe gizlilik denetimlerimiz de değişiyor. Tabii bu değişiklikleri yaparken gizliliğin her zaman kullanıcıya ait bireysel bir seçim olmasını sağlıyoruz.

5. Kullanıcıların verilerini inceleyebilme, taşıyabilme veya silebilmelerini sağlama.

Her kullanıcının bizimle paylaştığı kişisel bilgilere istediği zaman, hangi nedenle olursa olsun erişebilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İşte bu yüzden kullanıcıların verilerine erişip göz atmalarını, arzu ederlerse verilerini indirip başka bir hizmete taşımalarını ya da tamamen silmelerini daha kolay hale getirmeyi sürdürüyoruz.

6. Ürünlerimize en güçlü güvenlik teknolojilerini entegre etme.

Kullanıcılarımızın gizliliğine saygılı olmak, bize güvenerek paylaştıkları bilgileri korumak anlamına gelir. Her WEB PRO ürünü ve hizmetinin kullanıcılarımız açısından güvenli olmasını sağlamak için dünyanın en gelişmiş güvenlik altyapılarından birini geliştirip kullanıyoruz. Bu bağlamda, sürekli değişen internet tehditlerini daha kullanıcılarımıza ulaşmadan algılayıp onlara karşı koruma sağlamak için yerleşik güvenlik teknolojilerimizi sürekli güçlendiriyoruz.

7. İnternetteki güvenliği herkes için geliştirme konusunda yaptıklarımızla örnek olma.

Kullanıcıların internetteki güvenliğinin sağlanması için sadece WEB PRO’nun çalışması yetmez. Bu, tüm interneti ilgilendiren bir durumdur. WEB PRO, bugün hepimizin kullandığı güvenlik standartlarının birçoğunu geliştiren ilk şirket olmuştur. Herkesin kullanabileceği yeni güvenlik teknolojileri geliştirmeye devam ediyoruz. İnternet çapında güvenliğin sağlanabilmesi için sektör genelinde ortak çalışma gerekir. Bu nedenle güvenlikle ilgili öğrendiklerimizi, tecrübelerimizi ve araçlarımızı dünyanın her yerindeki iş ortakları, kuruluşlar ve rakiplerle paylaşırız.