0%

Barındırma Şartları

Barındırma Şartlarımızı 31 Mart 2020 tarihinde güncelledik. Daha fazla ayrıntı için ayrıca önemli değişikliklerin özetini sağladık. Barındırma Şartlarımızı kabul etmiyorsanız seçeneklerinizle ilgili daha fazla bilgiyi Sık Sorulan Sorular bölümümüzde bulabilirsiniz.

YASAL HAKLARINIZ VE ÇÖZÜM YOLLARINIZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERDİĞİNDEN LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN.
1. GENEL BAKIŞ

Bu Barındırma Sözleşme (bu “Sözleşme”) siz ve webpro.com.tr, (“WEPRO YAZILIM VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ”) arasında imzalanmış olup, elektronik kabul tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Bu Sözleşme Web Pro Barındırma Hizmetleri (“Hizmetler”), kullanımına ilişkin şartları ve koşulları belirler Web Pro burada bahsedilen konuyla ilgili olarak sözleşmenin bütününü ifade eder.

Bu sözleşmede referans alınan Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesi ni, burada açıkça belirtilen diğer tüm sözleşmeleri ve politikaları ve bu Sözleşmeyle elektronik olarak kabul ederek Sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sizin için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğinizi onaylarsınız.

“Biz”, “bize” veya “bizim” gibi terimler Web Pro anlamına gelecektir. “Siz”, “sizin”, “Kullanıcı” veya “müşteri” terimleri, bu Sözleşme’yi kabul eden kişi veya kuruluş anlamına gelir. Bu Sözleşme’deki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

Yalnızca kendi mutlak yetkimizle bu Sözleşme’yi, tüm politikaları veya bu belgeye eklenen sözleşmeleri ve Hizmetlere ilişkin tüm sınırları veya kısıtlamaları dilediğimiz zaman değiştirilebilir ya da düzenleyebiliriz ve bu değişiklikler veya düzenlemeler, Site’de yayınlandıktan hemen sonra geçerli olur. Bu değişikliklerden veya düzenlemelerden sonra Hizmetleri kullanımınız bu Sözleşme’yi ve Hizmetler’e ilişkin kısıtlamaları son düzenlemelerle kabul ettiğinizi gösterir. Bu Sözleşme’ye ve Hizmet sınırlamalarında yapılan son düzenlemelere tabi olmayı kabul etmiyorsanız Hizmetleri kullanmaya devam etmeyin. Size bu Sözleşme’de yaptığımız değişiklikleri veya düzenlemeleri zaman zaman e-posta ile bildirebiliriz. Bu nedenle müşteri hesabı bilgilerinizi güncel tutmanız son derece önemlidir. Nedeni, doğru olmayan bir e-posta adresi ise bir e-posta bildirimini alamamanıza ilişkin sorumluluk kabul etmeyiz.

2. HİZMETLERİN TANIMI

Barındırma Hizmetleri’ne ilişkin çeşitli planlar sunmaktayız:

Web Barındırma. Web Barındırma hizmetini satın alırsanız siteniz bir veya daha fazla sunucuya yerleştirilir ve kaynaklar aynı sunucudaki birçok müşteri arasında paylaştırılır; ancak siteniz için benzersiz bir adres verilir (DNS).

WordPress Barındırma. WordPress Barındırma satın aldıysanız WordPress yazılımının yanı sıra Web Barındırma hizmeti de almış olursunuz.

Özel Sanal Sunucu (“VPS”). VPS satın alırsanız bir sunucuyu diğer müşterilerle paylaşırsınız ancak sunucu alanınız ve sunucudaki sanal örneğinizin tam yapılandırması üzerinde tam denetime sahip olursunuz. Yönetici (kök) erişimine ve ayrılmış bir IP adresine sahip olursunuz.

Ayrılmış Sunucu. Ayrılmış Sunucu satın alırsanız bir sunucunun tamamı, özel olarak hesabınıza ve kullanımınıza ayrılır. Sunucunuzun bant genişliğine, belleğine ve depolama alanına ilişkin münhasır haklara sahip olursunuz ve sunucunuzun performansı trafikten ve diğer müşterilerin kullanım şekillerinden etkilenmez.

Yönetilebilir Barındırma. Yönetilebilir Barındırma’yı satın aldıysanız kendi VPS’nize veya Ayrılmış Sunucunuza sahip olmanın tüm avantajlarına sahip olursunuz ancak kontrol panelinizin kurulumu, güncelleme döngüleri ve yedeklemeler de dahil olmak üzere sunucuyu sizin için biz yönetiriz.

Barındırma Taşıma. Alan adınızı bize kaydettiyseniz ve alan adıyla ilişkili web barındırma hizmeti bir üçüncü tarafça sağlanıyorsa talebiniz üzerine ve kendi takdirimize bağlı olarak, alan adı için barındırmayı bizim hizmetimize taşımanız konusunda size yardımcı olabiliriz (“Barındırma Taşıma”). Barındırma Taşıma hizmetleri, ücretsiz olarak sunulur ve Barındırma Taşıma işleminin tamamlanması için gereken kullanılabilirlik, olanaklar veya zaman açısından herhangi bir garanti vermeyiz. Her bir barındırma şirketi farklı şekilde yapılandırılır ve aynı barındırma platformlarının, verileri uyumsuz veya özel bir biçimde kaydetmesi üçüncü taraf bir barındırıcıdan veri transferi konusunda size yardımcı olmamamıza neden olur.

Bir Barındırma Taşıma işleminde sonra yeni konumuna taşınan içeriğin işlevselliğini ve doğruluğunu incelemek yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Veri taşıma işleminden memnunsanız web sitesini yeni konumunda yayınlamak için alan adına yönelik DNS kaydını güncellemeniz gerekir. Bir Barındırma Taşıma işlemiyle bağlantılı olarak web sitesi yedeklemesi veya arşivlemesi gerçekleştirmeyiz ve hiçbir verinin kaybolmadığından emin olmak için üçüncü tarafça barındırılan web sitesini yedeklemenizi öneririz. Taşıma süreci boyunca web sitenizde herhangi bir değişiklik veya revizyon yapmayacağınızı kabul edersiniz.

Barındırma Geçişi talep ederek, üçüncü taraf barındırma hesabınıza erişim izni verme yetkisine sahip olduğunuzu, verileri üçüncü taraf barındırıcısına geçirmemize izin verdiğinizi beyan ve garanti edersiniz. Üçüncü taraf barındırma hesabınızla ilgili yalnızca sözleşmeye ve güvene dayanan sorumluluğu sürdürdüğünüzü kabul edersiniz. Barındırma Geçişi ile ilgili web sitesi çözünürlüğündeki gecikmelerden veya veri kaybından bizim sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz. Barındırma Geçişi 10 GB veriye veya 100.000’den fazla dosyaya sahip web siteleri için kullanılamaz.

İşin Uzmanları Hizmetleri. Herhangi bir destek isteğinin planınızın kapsamı dışına çıktığını belirlersek, özel destek hizmetini sağlamadan önce size bilgisini vereceğimiz her otuz (30) dakikada artan bir ücret üzerinden (veya hizmet başına) özel destek hizmetleri (“İşin Uzmanları Hizmetleri”) isteyebilirsiniz. İşin Uzmanları Hizmetlerimizi kullanmayı tercih ettiğiniz takdirde, gerçekleştirilecek herhangi bir çalışma başlamadan önce söz konusu Hizmetlere ilişkin ücretlerin tamamını veya herhangi birini alma hakkını saklı tutarız. İşin Uzmanları Hizmetleri için ödenen ücretler iade edilemez. Hizmetlerin bir parçası olarak sağlanmayan herhangi bir Yazılım’ı (aşağıda açıklanan şekilde) yüklememizi istemeniz halinde (1) Üçüncü Taraf Yazılımı’nı kullanma ve yükleme hakkınızın olduğunu, (2) Üçüncü Taraf Yazılımı için geçerli lisans ücretlerini ödediğinizi ve (3) Üçüncü Taraf Yazılımı’nın diğer bir kişinin veya kuruluşun fikri mülkiyet haklarını ihlal etmediğini ve etmeyeceğini kabul ve beyan edersiniz. Ayrıca, Üçüncü Taraf Yazılımı’nın yasalara uygun şekilde kullanılmadığına veya bir Üçüncü Taraf ın hakkını, patent, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğine ilişkin bize ve çalışanlarımıza, görevlilerimize veya yöneticilerimize yöneltilen tüm hak taleplerine karşı bizi ve çalışanlarımızı, görevlilerimizi ve yöneticilerimizi savunmayı, tazmin etmeyi ve masun tutmayı kabul edersiniz. Böyle bir durumda tahakkuk eden tüm maliyetler, zararlar, masraflar ve bir mahkemenin hüküm verdiği makul avukatlık ücretleri ve söz konusu hak talepleriyle bağlantılı olarak tarafımızdan gerçekleştirilmiş tüm çözümler için ödeme yapacağınızı kabul edersiniz. Herhangi bir İşin Uzmanları Hizmeti’nin ilk on dört günü içinde bize İşin Uzmanları Hizmetleri ile ilgili herhangi bir sorunun olup olmadığını bildirmeniz gerekir. Herhangi bir İşin Uzmanları Hizmeti’nin ilk on dört gününden sonra ortaya çıkan herhangi bir sorunla ilgili yardım sunmayız ve böyle bir yükümlülüğümüz yoktur.

CloudTech Hizmetleri. CloudTech Tek Seferlik Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma hizmeti, kötü amaçlı yazılımlardan veya diğer zararlı saldırılardan etkilenen müşterilere profesyonel bir kaldırma hizmeti seçeneği sunar. Hizmetler (S)FTP veya (SSH) erişimi kullanılarak gerçekleştirilir. Uzaktan taramalar, aşağıdaki virüs türlerini algılama kapasitesine sahiptir: Gizli JavaScript virüsleri, Siteler Arası Komut Çalıştırma (XSS), Web Sitesi İçeriğini Bozma, Gizli ve Zararlı Bilgi İletim Birimleri, PHP Posta Gönderenleri, Kimlik Avı Girişimleri, Zararlı Yönlendirmeler, Arka Kapılar (örn. C99, R57, Web shell’ler), Anomaliler, Kasıtsız İndirme, Sosyal Mühendislik Saldırıları, SEO Siyah Şapka Spam’ı, İlaçlarla İlgili Bilgisayar Korsanlığı, Koşullu Yönlendirmeler, Mobil Yönlendirmeler. CloudTech ve üçüncü taraf güvenlik iş ortağının, hem kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırmak hem de hizmet sonrası doğrulamasını yapmak için sunucularınıza erişmesine izin vermeyi kabul edersiniz. CloudTech Tek Seferlik Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma hizmeti yalnızca CloudTech siparişinde belirtilen hizmetleri içerir. Media Temple, CloudTech Tek Seferlik Kötü Amaçlı Yazılım hizmetini sunmaya başladıktan sonra ödenen ücretler İADE EDİLEMEZ. Yalnızca kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir CloudTech siparişini dilediğimiz zaman herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak, önceden bildirimde bulunmadan kapatma hakkımızı saklı tutarız.

CloudTech Güvenlik Paketi, profesyonel kötü amaçlı yazılım kaldırma hizmetleri de dahil olmak üzere Proaktif Güvenlik İzleme ve Uyarma olanağı sunan aylık bir abonelik hizmetidir. Proaktif Güvenlik İzleme: CloudTech, güvenlik açıkları için 5 adede kadar alan adında sunucu taraflı otomatik tarama planlaması yapar. Uzaktan taramalar, aşağıdaki virüs türlerini algılama kapasitesine sahiptir: Gizli JavaScript virüsleri, Siteler Arası Komut Çalıştırma (XSS), Web Sitesi İçeriğini Bozma, Gizli ve Zararlı Bilgi İletim Birimleri, PHP Posta Gönderenleri, Kimlik Avı Girişimleri, Zararlı Yönlendirmeler, Arka Kapılar (örn. C99, R57, Web shell’ler), Anomaliler, Kasıtsız İndirme, Sosyal Mühendislik Saldırıları, SEO Siyah Şapka Spam’ı, İlaçlarla İlgili Bilgisayar Korsanlığı, Koşullu Yönlendirmeler, Mobil Yönlendirmeler. Uyarma: Planlanan tarama ile algılanan tüm kötü amaçlı yazılım olayları, CloudTech ve üçüncü taraf bir güvenlik iş ortağı tarafından gerçekleştirilen bir kötü amaçlı yazılım temizleme sürecini başlatır. Müşterilere, olay durumu destek çağrısı yoluyla bildirilir. Aboneliklerinin bir parçası olarak müşteriler, izlenen her bir alan adı için aylık 2 kötü amaçlı yazılım temizlemesi hizmetini alma hakkına sahiptir. CloudTech ve üçüncü taraf güvenlik iş ortağının sunucularınıza erişmesini kabul edersiniz. Hizmetler (S)FTP veya (SSH) erişimi kullanılarak gerçekleştirilir. CloudTech Güvenlik Paketi hizmeti yalnızca CloudTech Güvenlik Paketi siparişinde belirtilen hizmetleri içerir. Yalnızca kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir CloudTech Güvenlik Paketi siparişini dilediğimiz zaman herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak, önceden bildirimde bulunmadan kapatma hakkımızı saklı tutarız.

3. SINIRLAMALAR; HESAP FESHİ

Sunucuların Taşınması. Normal bir işletme süreci olarak sunucularımızı taşımamızın gerekebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Sonuç olarak ayrılmış bir IP’niz olsa bile size farklı bir IP numarası atanabilir. Size verilen IP numaralarını sürekli bir şekilde koruyabileceğinizin garantisini vermeyiz.

Hizmetlerin Feshi. Hizmetleriniz feshedildikten veya süresi dolduktan sonra Hizmetleri kullanmayı durduracağınızı ve alan adlarınız için sunucularımızdan alan adı sistemine (“DNS”) işaret etme de dahil olmak üzere Hizmetler ile bağlantılı olarak size atanan IP adreslerini ve sunucu adlarını kullanmayı bırakacağınızı kabul ve beyan edersiniz. Hizmetlerin feshinden önce web sitenizi veya sunucu içeriğini sunucularımızdan taşıma sorumluluğu size aittir. Web sitenizi veya sunucu içeriğinizi başka bir sağlayıcıya transfer etmeyecek veya FTP ile göndermeyeceğiz. İptal işleminden önce web sitenizi veya sunucu içeriğinizi sunucularımızdan taşıyamazsanız tüm içerik silinir ve bu içeriğin kopyasını sağlayamayız.

Ücretsiz Ürünler Kredileri. Hizmetlerin feshedilmesiyle, Hizmetler’in parçası olarak sağlanan tüm ücretsiz ürünler iptal edilir veya geri alınır.

4. YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZ

Gerekçe. Hizmetleri kullanımınızla, özellikle IP adresleri satın almayla bağlantılı olarak bir gerekçe talep etme hakkımızın olduğunu ve böyle bir gerekçeye istinaden sizden istediğimiz makul bilgileri sağlamakla yükümlü olduğunuzu kabul ve beyan edersiniz. Bu satın almayla bağlantılı olarak, bu tescil dairelerinin tümünden yayımlanan politikalara uygun olacak şekilde, American Registry of Internet Numbers dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, adınızın ve gerekçenizin belirli tescillerde ifşa edilebileceğini ve bu bilgilerin Whois veritabanında herkese açık olarak görüntülenebileceğini kabul ve beyan edersiniz.

Rahatsız Edici Aktiviteler. Sunucularımızı ve web sitenizi kaynak, aracı, yanıtla adresi veya posta bombaları, İnternet paketine boğma, paket kesintileri, hizmet gecikmesi için hedef adres olarak veya diğer rahatsız edici aktiviteler yapmak için kullanmayacağınızı kabul ve beyan edersiniz. Sunucu saldırıları veya güvenliği ihlal edecek diğer hareketler yasaktır ve saldırı gibi bilgileri veya bu bilgilere bağlantılar içeren siteleri kaldırma hakkımız saklıdır. Web sitenizi anonim ağ geçidi olarak kullanmanız yasaktır. Sunucuya makul bir seviyenin üzerinde yükleme yapılmasına neden olacağından sunucularımızda komut dosyalarının çalıştırılması veya yazılımın kullanılması yasaktır. Bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz halinde ve/veya ağımızın kararlılığını tehlikeye düşüren aktivitelerde bulunuyorsanız web sitenizi sunucularımızdan geçici veya kalıcı olarak kaldırma hakkımızın saklı olduğunu kabul edersiniz. Bir web sitesinin bu Sözleşmeyi ihlal etmesi durumunda barındırma hesabınızla ilişkili tüm web sitelerinizin kaldırılabileceğini kabul ve beyan edersiniz. Evrensel Hizmet Koşulları’nda listelenen Genel Davranış Kuralları’na ek olarak; Hizmetleri kabul edilemez şekilde kullanmamayı kabul edersiniz. Hizmetlerin söz konusu kullanımına şunlar dahildir, ancak sınırlandırılamaz: (1) Makul olarak aşırı saldırgan, müstehcen, kötü amaçlı bir kişiye herhangi bir materyal gönderme veya aktarma, (2) Herhangi bir kimseyi kimliği, herhangi bir iletişimin kaynağını veya başlangıcını yanıltmaya çalışma, (3) Herhangi bir bilgisayar sistemine, sunucuya, ağa veya hesaba erişim yetkiniz olmaması veya yetkinizi aşan bir seviyede olması nedeniyle müdahale etme, kesintiye uğratma veya bunlara yetkisiz erişim sağlamaya çalışma,“(4) Bu Sözleşmenin veya politikalarımızın niyetiyle veya amacıyla çeliştiği varsayılan başka bir aktiviteyle uğraşma, (5) Sunucunuzu açık anahtar olarak veya benzer amaçlarla kullanma.”

Sunucularımızın herhangi birinde herkese açık yinelemeli bir DNS hizmetinin çalıştırılmasına izin vermemekteyiz. Tüm yinelemeli DNS sunucuları, yalnızca dahili ağ erişimine ve sınırlı sayıda IP adresine izin verecek şekilde güvence altına alınmalıdır. Herkese açık DNS hizmetlerinin mevcut olup olmadığını tespit etmek için etkin olarak tarama yapar ve ağdan bu kısıtlamayı ihlal eden tüm sunucuları kaldırma hakkımızı saklı tutarız.

Depolama Alanı ve Güvenlik. Aşağıdaki amaçlarla önlem almak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır: (1) web sitenize veya sunucu içeriğinize ilişkin herhangi bir kaybı veya zararı önlemek; (2) web sitenizin veya sunucu içeriğinizin bağımsız arşiv ve yedek kopyalarını saklama ve (3) sunucularımızdan aktarılan veya burada depolanan tüm web sitesi veya sunucu içeriğinizin güvenliğini, güvenilirliğini ve bütünlüğünü sağlamak.

Sunucularımız bir arşiv değildir ve herhangi bir içeriğinizin kaybından, zarar görmesinden veya ortadan kaldırılmasından size veya başka herhangi bir kişiye karşı yükümlülüğümüz yoktur. Hizmetler’in PCI (Ödeme Kartı Sektörü) veya HIPAA (Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası) ile uyumlu bir ortam sağlaması amaçlanmamıştır; bu nedenle, böyle bir amaçla kullanılmaması veya değerlendirilmemesi gerekir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Hizmetler’i, hizmetlerimizin veya ekipmanımızın çalışmasını veya işlevselliğini bozacak herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Özellikle örnek yoluyla olmak üzere ve sınırlama niteliğinde olmadan Hizmetleri: (1) arşivlenen dosyaları koymak için bir veri havuzu veya bir araç olarak ve/veya (2) diğer web siteleri yoluyla indirilebilecek materyali koymak veya depolamak amacıyla kullanmayacaksınız. Sunucunuzun veya hesabınızın güvenliğinin tehlikede olması durumunda hukuki inceleme yürütme hakkını saklı tuttuğumuzu kabul ve beyan edersiniz.

Web Sitesi/Sunucu İçeriği. Ticari markalar veya hizmet markaları, resimler, fotoğraflar, şekiller, grafikler, ses klipleri, video klipleri, e-posta veya diğer iletiler, meta etiketler, alan adları, yazılımlar ve metinler de dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, web sitenizi veya sunucunuzu ve web sitenize veya sunucunuzda gösterilen, bağlantısı verilen veya buraya aktarılan ya da buradan aktarılan tüm dosyaları, sayfaları, verileri, çalışmaları, bilgileri ve/veya materyalleri sağlama, güncelleme ve bakımını yapma sorumluluğu yalnızca size aittir. Size sağladığımız teknik yardım sürecinde destek çalışanlarımızın, barındırılan ürününüzün içeriğini değiştirmesinin, düzenlemesinin veya kaldırmasının gerekebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Ayrıca web siteniz veya sunucu içeriğiniz, tarafınızdan sağlanan veya Hizmetler ile bağlantılı olarak sizin adınıza kaydedilen tüm alan adlarını içerecektir.

5. WEB SİTESİ VE WORDPRESS BARINDIRMA İLE İLGİLİ HÜKÜMLER

Depolama Alanı ve Plan Sınırları. Sınırsız planlar da dahil olmak üzere tüm Web Barındırma ve WordPress Barındırma planları, Linux®barındırma hesapları için hesap başına en fazla 250.000 dosya dizini veya Windows® barındırma hesapları için hesap başına 500.000 dosya ve klasör sınırına tabidir. Ayrıca planlar veritabanı başına en fazla 1.000 tablo ve veritabanı başına en fazla bir gigabayt ile sınırlıdır. Bu sınırları aşan herhangi bir hesaba veya veritabanına bir ağ ihlali uyarısı gönderilebilir ve dosya dizinlerinin, dosyaların ve klasörlerin, tabloların veya gigabaytların (duruma göre), sayısını azaltması gerekebilir veya kendi takdirimize bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak askıya alınabilir. Tüm Linux barındırma planları aşağıdaki maksimum sınırlamalara tabidir: a) bir CPU çekirdeğinin %25’i; b) RAM’in 512 MB’ı; c) 100 web sitesi bağlantısı; d) 100 etkin işlem; e) 1 MB/sn disk IO’su. Bu sınırların aşılması durumunda siteniz yavaşlayabilir veya daha fazla kaynak eklenene kadar hizmet sunmayabilir.Ek ücretler karşılığında daha fazla kaynak eklenebilir.

WordPress Barındırma hizmeti yalnızca bir WordPress web sitesinin barındırılması amacıyla kullanılabilir. Web sitesi başına yalnızca tek bir WordPress yüklemesine izin verilir. WordPress dışında bir web sitesini barındırdığı tespit edilen herhangi bir WordPressbarındırma hesabı için bir ağ ihlali uyarısı düzenlenir ve bu hesaptan WordPress dışındaki web sitesinin kaldırılması gerekir; aksi takdirde kendi takdirimize bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak askıya alınabilir. Ayrıca WordPress dışındaki siteyi ağımızda barındırmaya devam etmek istemeniz durumunda söz konusu siteyi barındırmaya yönelik uygun bir barındırma planı satın almanız gerekebilir.

Ücretsiz Deneme Sürümü barındırma kredileri aşağıdaki sınırlara tabidir: a) bir CPU çekirdeğinin en fazla %25’i; b) 256 MB RAM; c) 10 web sitesi bağlantısı; d) 100 etkin işlem; e) .5 MB/s disk IO; f) 50.000 dosya; g) 1 GB disk alanı; h) aylık 10 GB bant genişliği. Bu sınırların aşılması durumunda siteniz yavaşlayabilir veya daha fazla kaynak eklenene kadar hizmet sunmayabilir.Ücretli plana yükseltilerek daha fazla kaynak eklenebilir.

Gelen UDP’nin paylaşımlı barındırma ortamlarında desteklenmediğini kabul ve beyan edersiniz.

Web Sitesi/Sunucu İçeriği. Web siteniz aşağıdaki içeriklerden herhangi birini içeremez: (1) anonim bir kullanıcının başka bir web sitesinde gösterim için resim yüklemesine izin veren resim barındırma komut yazılımları (Photobucket veya Tinypic ile benzer); (2) diğer web sitelerinde veya cihazlarda gösterime yönelik banner ve hizmetler (ticari banner reklam döndürmesi); (3) anonim bir kullanıcının başka bir kullanıcının indirmesi için dosya yüklemesine izin veren dosya dökümü/yansıtma komut yazılımları (rapidshare ile benzer); (4) sesli reklam akışı (bir veya iki akıştan fazla); (5) kullanıcının alıcı e-posta adresleri belirtmesine izin veren push düğmesi posta komut yazılımları; (6) anonim veya toplu SMS ağ geçitleri; (7) başka bir bilgisayarın veya web sitesinin içeriğinin yedekleri; (8) Bittorrent izleyicileri veya (9) sunucumuzun veya ağ ortamımızın performansında düşüşe neden olan herhangi bir komut yazılımı.

Sınırsız Disk Alanı/Bant Genişliği/Web Sitesi Planları. Web Barındırma ve WordPress Barındırma planları en kişisel, küçük işletme ve kuruluş web sitelerinin barındırılması için tasarlanmıştır; bazı planlar sınırsız disk alanı ve web sitesi sunarken biz sınırsız bant genişliği sunuyoruz. Bu, Sözleşme’ye uygun olması koşuluyla web sitenizi çalıştırırken kullanabileceğiniz bant genişliği, web sitesi veya disk alanı miktarı için bir sınır koymadığımız anlamına gelir. Bant genişliğinin, web sitesi sayısının veya web sitenizin disk alanı kullanımının; sunucularımızın, veri depolama alanımızın, ağ yapımızın veya diğer altyapılarımızın kararlılığı, performansı veya çalışma süresi için risk teşkil etmesi durumunda bir VPS’ye veya Ayrılmış Sunucu’ya yükseltmeniz gerekebilir, aksi takdirde web sitenizin kullandığı kaynakları kısıtlamak için işlem yapabiliriz.

Web Sitesi Hızlandırma Hizmeti. Web Sitesi Hızlandırma hizmetimiz (“Web Sitesi Hızlandırma”) ülkelere göre ayrılmış sunucu ağlarından statik web sitesi içeriğinin önbelleğe alınmasıyla ve güvenli bir şekilde dağıtılmasıyla web sitesi performansınızı iyileştirmek üzere tasarlanmış olan içerik teslim ağı (CDN) sağlar. Web sitesi içeriğinizin Birleşik Devletler’de saklanacağını kabul ve beyan edersiniz. Web Sitesi Hızlandırmanın herhangi bir zamanda bağlantısının kesilebileceğini veya askıya alınabileceğini ve aşağıda ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, katılımınızın uygun olup olmamanıza bağlı olduğunu kabul ve beyan edersiniz.

Website Accelerator için uygunluk niteliklerini karşılamak üzere aşağıdaki ölçütlere uyacağınızı kabul ve beyan edersiniz: (1) web siteniz Phoenix, AZ üzerinde barındırılmalıdır; (2) alan adınız ve barındırma hizmetiniz aynı hesapta olmalıdır; (3) DNS’niz bizde olmalıdır; (4) DNSSEC’yi kullanmamanız gerekir; (5) SSL sertifikalarınız olamaz veya bunları ekleyemezsiniz; CDN etkin halde bir SSL eklerseniz SSL sertifikası çalışmayacaktır; (6) Üst düzey bir web barındırma planınızın olması gerekir ve (7) işletim sistemlerini değiştiremezsiniz.

6. ŞUNA ÖZEL HÜKÜMLER: VPS, AYRILMIŞ, YÖNETİLEBİLİR BARINDIRMA

Destekli Hizmet Planı. VPS ile bir Destekli Hizmet Planı (“AS Planı”) satın alırsanız isteğiniz üzerine sunucunuza sınırlı sayıda uygulama (“Desteklenen Uygulamalar”) yükleyebiliriz. Desteklenen Uygulamalar’ın tam listesine, istek üzerine destek ekibimizden ulaşılabilir. Bir Desteklenen Uygulama’nın yüklenmesini isterseniz sunucu, söz konusu uygulamayı destekleyecek kullanılabilir kaynaklara (örneğin, depolama alanı, RAM, işleme gücü) sahip olduğu sürece Desteklenen Uygulama’yı yükler ve yapılandırırız. Ardından size birincil (yönetici) kullanıcı adını ve şifresini sağlarız ve böylece söz konusu uygulamanın yönetilebilir ve ek yapılandırmasını devralırsınız. Desteklenen Uygulama’nın çalışmayı durdurması durumunda herhangi bir şekilde onarımı da dahil olmak üzere Desteklenen Uygulama ile ilişkili içeriğin, özelleştirmenin diğer her türlü etkinliğin sorumluluğu bize ait değildir. Çalıştırılamayan bir Desteklenen Uygulama’nın teknik desteğini söz konusu Desteklenen Uygulama’nın orijinal haline geri yüklenmesi ile sınırlarız (herhangi bir veri veya özelleştirme olmadan yeni yükleme).

Sunucu Erişimi. MS SQL veya Üst Düzey satın aldıysanız işbu sözleşmeyle , MS SQL veya Üst Düzeyi kurma ve yapılandırma amacıyla sunucunuza giriş yapma yetkisine sahip olursunuz.

IP Adresleri. Satın aldığınız IP adreslerinin size atandığı tarihten itibaren otuz (30) gün içinde en az yüzde doksanını (%90) kullanmaya başlamanız gerektiğini kabul ve beyan edersiniz. Size atanan IP adreslerinin en az yüzde doksanını (%90), atama tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde kullanmaya başlamamanız durumunda, kullanılmayan IP adreslerinin iadesini isteme hakkımızın olacağını kabul ve beyan edersiniz.

FTP Yedeklemesi. Ek ücrete tabi olarak, FTP Yedeklemesi seçeneği sunmaktayız. FTP Yedeklemesini satın almanın kurulum ve bakım için ek kesinti süresine neden olabileceğini kabul ve beyan edersiniz. FTP Yedeklemesi seçeneğinden yararlanırken, satın alma planlarınıza göre maksimum disk alanı ve bant genişliği kullanımı söz konusu olacaktır. Bu Sözleşmenin geçerliliği süresince, sözleşmenin şartları ve koşulları uyarınca, FTP Yedeklemesi hizmetlerini haftanın yedi (7) günü, günde yirmi dört (24) saat olarak sağlamak üzere ticari olarak makul çabayı göstereceğiz. FTP Yedeklemesi hizmetlerinin şu belirtilenler nedeniyle ancak sınırlı olamamak üzere; birtakım nedenlerden dolayı zaman zaman erişilemez olabileceğini veya çalışmayacağını kabul ve beyan edersiniz: (1) ekipman arızaları; (2) dönemsel bakım prosedürleri veya zaman zaman gerçekleştirilen onarımlar veya (3) telekomünikasyonun veya dijital aktarım bağlantılarının kesilmesi veya hatalı olması, saldırgan ağ atakları, ağ sıkıştırmaları veya diğer arızalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kontrolümüz veya makul öngörülerimizin ötesinde gerçekleşen durumlar.

Yapılandırma Eklentileri. Ekstra ücrete tabi olarak, birden çok yapılandırma seçeneği (“Yapılandırma Eklentileri”) sunmaktayız. Bazı Yapılandırma Eklentileri satın aldığınız barındırma paketlerine bağlı olarak kullanılabilir, ancak kontrol paneli, veritabanı, dış güvenlik duvarı veya RAID içerebilir. Yapılandırma Eklentisi kurulumunun; mevcut depolama alanınızın bir bölümünü kullanacağını, ekstra yapılandırma süresi gerektirebileceğini, Üçüncü Taraf Yazılımının (aşağıda tanımlanmaktadır), üçüncü taraf donanımının veya dahili olarak sunucunuza özel olarak geliştirilen yazılımın kurulumuna gerek duyabileceğimizi ve bazı durumlarda sunucunuzla birlikte kullanılabilecek olan Üçüncü Taraf Yazılım versiyonlarını sınırlayabileceğimizi kabul ve beyan edersiniz. Üçüncü Taraf Yazılımı, üçüncü taraf donanımı ve dahili olarak geliştirilen müşteri yazılımı tarafımızca desteklenecektir. RAID hariç, diğer tüm Yapılandırma Eklentilerini istediğiniz zaman, önceden rayici belirlenmiş para iadesiyle iptal edebilirsiniz. RAID’i iptal etmek isterseniz sunucunuzu iptal etmeniz ve yenisini almanız gerekecektir.

cPanel. Sunucunuza cPanel’i eklemeniz durumunda, referans olarak bu sözleşmeye eklenen cPanel EULA hükümlerine tabi olmayı kabul edersiniz

7. HİZMET ÇALIŞMA SÜRESİ GARANTİSİ

Aylık %99,9 oranında Hizmet verme garantisi (“Hizmet Verme Garantisi”) sağlamaktayız. Belirli bir ayda (yalnızca tarafımızca belirlenir) bu Hizmet Verme Garantisini sağlayamadığımız takdirde, bizimle iletişime geçip söz konusu ay için aylık barındırma ücreti üzerinden %5’lik bir kredi talep edebilirsiniz. Kredi bizden daha sonra satın alacağınız ürün ve hizmetlerde kullanılabilir ve geçerli vergilerden muaftır. Hizmet Verme Garantisi şu nedenlerden kaynaklanan hizmet kesintileri için sağlanmaz: (1) dönemsel çizelgelenen bakımlar veya zaman zaman gerçekleştirilen onarımlar; (2) özel komut dosyalarından, kodlamadan veya üçüncü taraf uygulamalarının kurulumu nedeniyle meydana gelen kesintiler; (3) web sitenizin görünümünü değil, FTP ve e-posta gibi yalnızca web sitenize erişimi etkileyen kesintiler; (4) kontrolümüz veya makul öngörülerimizin ötesinde gerçekleşen kesintiler ve (5) belirli programlama ortamlarının güvenilirliğiyle ilgili kesintiler.

8. PARA İADESİ GARANTİSİ

Para iadesine uygun Ürünler ve Hizmetler için buraya bakın (“Para İadesi Politikası”). Para iadesine uygun ürünler ve hizmetlerle ilgili olarak, yıllık planda satın aldıktan sonra kırk beş (45) gün içinde aylık planda satın aldıktan sonra 48 saat içinde tam para iadesi talep edebilirsiniz (her biri “Para İadesi Süresi”). Para İadesi Süresi sona erdikten sonraki iade taleplerinizin olması durumunda, planınızda kalan kullanılmayan zaman üzerinden mağaza içi kredi verilecektir. Kullanılmayan zaman; para iadesinin talep edildiği ay hariç, satın alma döneminde kalan ay sayısıyla hesaplanacaktır.

Yıllık Planlar: 1 yıl veya üzeri dönem için satın alınan ürünler, bu politika şartları çerçevesinde yıllık plan olarak kabul edilecektir. Kırk beş (45) gün içinde ürünün satın alma fiyatının eksiksiz iadesini isteyebilirsiniz. Kırk beş (45) günün sonunda, yıllık planınızın kalan süresi için mağaza kredisi isteyebilirsiniz. Kullanılmayan zamanın bedeli, orijinal satın alma tarihi göz önüne alınarak belirlenecek ve yenileme için ürünün satın alındığı tarih kabul edilecektir (Hizmet Tarihi olarak anılacaktır).

Aylık Planlar: 1 yıldan daha kısa bir süreliğine satın alınan tüm ürünler bu politikanın bir aylık plan şartları kapsamındadır. Kırk sekiz (48) saat içinde ürünün satın alma ücretinin eksiksiz iadesini isteyebilirsiniz. Kırk sekiz (48) saatten sonra, para iadesini istediğiniz ay hariç, çok aylık planınız dahilinde ürünü kullanmadığınız zamanlar için mağaza içinde kullanmak üzere kredi talep edebilirsiniz. Bir aylık planlar kırk sekiz (48) saatten sonra geri ödenemez. Kullanılmayan zaman, orijinal satın alma tarihinde önceden rayici belirlenmiş ücret temel alınacaktır ve yenilemeler konusunda, aylık çizelgelenen yenileme tarihinde ürünün orijinal satın alma tarihi temel alınacaktır (bu tarih Hizmet Tarihi olarak atfedilir).

Hiçbir durumda aynı ürün için birden fazla para iadesi yapılmaz.

9. SSL SERTİFİKALARI

Belirli ürünler ve hizmetler ile sınırlandırılan durumlar hariç, Hizmetler ile kullanmak üzere bizden veya yan kuruluşumuzdan satın aldığınız SSL sertifikası, SSL Sertifikası Hizmet Aboneliği Sözleşmesi dahilinde belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanılır ve başka bir web barındırma hizmetiyle birlikte kullanılmak üzere sunucudan dışarı aktarılamaz. Tarafımızca barındırılan bir web sitesinde SSL sertifikası kullanıyorsanız buna karşılık bir gizli anahtar oluşturur ve güvenli bir yerde saklarız.

Gizli anahtarınızı talep etseniz dahi, güvenlik nedeniyle yayınlayamayız. SSL sertifikanızı Web Pro dışı sunucularda kullanmak üzere dışarı aktarmak istiyorsanız ilk SSL aboneliğiniz başladıktan sonra otuz (30) günden daha erken olmayacak şekilde bizden talep etmeniz gerekir. Bizdeki hesabınız iptal edildikten sonra otuz (30) gün boyunca Starfield Secure Sertifika Kayıt Sürecini uygulayabilirsiniz ve SSL sertifikanız için tekrar anahtar talep edebilirsiniz, aksi takdirde SSL sertifikanız geçersiz olacaktır.

10. ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIMI

Tanım. “Üçüncü Taraf Yazılım”, zaman zaman iletişime geçebileceğimiz bir üçüncü tarafın geliştirdiği ve sahip olduğu yazılım veya uygulama anlamına gelir.

İşletim Yazılımı. Hizmetler hem Linux® hem de Windows® ortamlarında işletilebilir. Bir sunucuyu her görevlendirdiğinizde seçtiğiniz işletim sistemiyle sunucunun temel hazırlığını yaparız.

Dilediğimiz zaman herhangi bir Üçüncü Taraf Yazılımını değiştirme, düzeltme veya iptal etme hakkını saklı tutarız ve Üçüncü Taraf Yazılımı’na güncelleme yüklemek için gerekli olabilecek bu adımların uygulamasında iş birliği yapmayı kabul edersiniz. Üçüncü Taraf Yazılımı size satılmaz veya dağıtılmaz ve Üçüncü Taraf Yazılımını yalnızca Hizmetlerin bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Üçüncü Taraf Yazılımını Hizmetlerin haricinde kullanamazsınız. Üçüncü Taraf Yazılımının sağlanması için gerektiği şekilde, üçüncü taraf sağlayıcılara kişisel bilgilerinizi sağlayabiliriz. Üçüncü Taraf Yazılımı kullanımınızın üçüncü taraf sağlayıcılarla yaptığımız sözleşmelerimize tabi olduğunu kabul ve beyan edersiniz. Ayrıca Üçüncü Taraf Yazılımına, üçüncü taraf sağlayıcının hizmet veya lisans sözleşmesi eklenirse veya böyle bir sözleşme için izin gerekirse Üçüncü Taraf Yazılımını kullanımınız söz konusu hizmet veya lisans sözleşmesine tabidir. Öncelikle söz konusu hizmet ve lisans sözleşmesinin koşul ve şartlarını kabul etmediğiniz sürece bir üçüncü taraf sağlayıcının hizmet veya lisans sözleşmesinin ekli olduğu veya böyle bir sözleşme için iznin gerekli olduğu Üçüncü Taraf Yazılımını indiremez, yükleyemez veya kullanmazsınız. Üçüncü Taraf Yazılımında yer alan telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet hakkı bildirimlerini kaldıramaz, değiştiremez veya gizleyemezsiniz. Geçerli yasaların açıkça izin verdiği kapsam haricinde ve bu ölçünün ötesinde Üçüncü Taraf Yazılımına tersine mühendislik uygulayamaz, onu kaynak koduna geri döndüremez veya derlemesini açamaz. Üçüncü taraf sağlayıcıların (ve onların iş ortaklarının ve tedarikçilerinin), Hizmetlerle bağlantılı olarak sunulan Üçüncü Taraf Yazılımlar ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmadığını veya garanti vermediğini ve Üçüncü Taraf Yazılımının kullanımından doğan yükümlülükler veya zararlar (doğrudan, dolaylı veya tesadüfi) için açıkça sorumluluk kabul etmediğini kabul ve beyan edersiniz. Üçüncü Taraf Yazılımların üçüncü taraf sağlayıcılar (veya onların iş ortakları veya tedarikçileri) tarafından değil bizim tarafımızdan desteklendiğini kabul ve beyan edersiniz.

11. BAŞLIKLAR VE ÜST BAŞLIKLAR; BAĞIMSIZ TAAHHÜTLER; BÖLÜNEBİLİRLİK

Bu Sözleşme’nin başlıkları yalnızca kullanışlılık ve referans kolaylığı için sağlanmıştır ve tarafların sözleşmesini burada belirtilmeyen herhangi bir şekilde açıklamak veya yorumlamak için kullanılmayacaktır. Bu Sözleşme’deki her bir hüküm ve sözleşme ayrı ve bağımsız bir hüküm veya sözleşme olarak tüm amaçlarla incelenecektir. Yargı yetkisine sahip bir mahkeme bu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün (veya hükmünün bir kısmının) yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğuna kanaat getirirse bu Sözleşme’nin diğer hükümleri (veya hükümlerinin kısımları) bundan etkilenmeyecek ve yasaların tam olarak izin verdiği ölçüde geçerli ve uygulanabilir olacaktır.

12. TANIMLAR; ÇELİŞKİLER

İşbu Sözleşme tanımlanmayan ancak büyük harfle geçen terimler, Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesinde atfedildiği anlamları taşıyacaktır. Bu Sözleşme hükümleri ile Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesinin hükümleri arasında bir tutarsızlık olması durumunda bu Sözleşmenin hükümleri geçerli olacaktır.